Jak prasować przy użyciu parownicy parowej ?

Często zadajecie nam pytanie: „Jak prasować przy pomocy parownicy SteaMaster?”. Pytacie, od czego zacząć, jakiej wody używać albo jak dopasować moc pary do prasowanego materiału. Na te i wiele więcej pytań odpowiadamy w tym wpisie na blogu.

Prasowanie ze SteaMaster to przyjemność! Prasujemy 5 razy szybciej niż zwykłym żelazkiem, nie tracimy czasu na rozstawianie deski do prasowania, a dodatkowo zapominamy o nabłyszczeniu czy przypaleniu materiałów. Przygotowaliśmy mini poradnik dotyczący prasowania przy pomocy prasowacza parowego. Chcemy rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące użytkowania parownicy i sprawić, by wygładzanie było jeszcze prostsze. A zatem zaczynamy!

Krok 1

Nalej wody do zbiornika. Uwaga: używaj tylko tej destylowanej / demineralizowanej. Nie może to być woda mineralna czy filtrowana. Dzięki stosowaniu odpowiedniej wody unikniesz osadzania się kamienia i zielonego osadu, a także przedłużysz żywotność parownicy. Następnie podłącz steamer do prądu i ustaw odpowiednią moc do wybranej rzeczy. Delikatne materiały, takie jak np. jedwab, potraktuj jak najniższą temperaturą, zaś dżinsy czy swetry spokojnie możesz prasować na najwyższych obrotach.

Krok 2

Powieś wybraną rzecz na wieszaku. Ten wbudowany w parownicę SteaMaster, dzięki prostej i składanej konstrukcji, łatwo dopasowuje się do ubrania. Naciśnij przycisk, aby go złożyć lub rozłożyć.

Krok 3

Prasowane ubranie naciągnij lekko dłonią. Przyłóż dyszę bezpośrednio do materiału i wykonuj ruchy z góry do dołu. Uwaga: jednocześnie naciągaj kolejne boki ubrania i przyciskaj dyszę do tkaniny. Zacznij od przedniej części bluzki, koszuli czy innego elementu garderoby.

Krok 4

Jeśli przód koszuli został już wyprasowany, można zająć się jej rękawami. Powtarzaj te same ruchy z góry do dołu, przy jednoczesnym naciągnięciu materiału. Warto pamiętać, że gorąca para nie tylko przywraca dawny kształt ubraniom, ale również je odświeża. Temperatura sięga 100 stopni Celsjusza, dzięki czemu pozbywamy się również wszelkich bakterii i roztoczy, a także niwelujemy zapachy.

Krok 5

Na koniec zostawiamy prasowanie tylnej części ubrania. Nie musisz specjalnie przekładać rzeczy na wieszaku, wystarczy go nieco obrócić i w dalszym ciągu traktować materiał parą.

Krok 6

Dla uzyskania jeszcze lepszego efektu wygładzenia, możesz włożyć dyszę SteaMaster pod spód bluzki czy koszuli i prasować od środka. Gorąca para dociera nawet w najmniejsze zakamarki, a wszelkiego rodzaju dodatkowe elementy pozostawia w nienaruszonym stanie. Jest bezpieczna dla każdego rodzaju tkanin, nawet tych zdobionych cekinami, haftami czy plisami.

Krok 7

Po skończonym prasowaniu zdejmujemy ubranie z wieszaka, zakładamy na siebie i jesteśmy gotowi do wyjścia. Szybko, łatwo i przyjemnie!

Nie zapomnij wyłączyć steamer i odłączyć go od kontaktu. Jeśli nie planujesz używać prasowacza w przeciągu kilku kolejnych dni, wylej wodę ze zbiornika i bazy SteaMaster.

Przekonaj się, jak proste jest użytkowanie stacjonarnego żelazka parowego SteaMaster i wybierz swój model: https://www.steamaster.pl/produkty/.

Model ze zdjęć to EM-303: https://www.steamaster.pl/produkty/prasowacz-parowy-em-303-2/.

Skomentuj ten wpis