Jak wyprasować jedwab?

Naturalny jedwab to prawdopodobnie najtrudniejszy materiał do prasowania. Jego wyjątkowa miękkość i wysoki połysk sprawiają, że jest on bardzo podatny na przypalenia czy nabłyszczenia. Szczególnie, gdy potraktujemy go tradycyjnym żelazkiem. Jak go zatem wyprasować? Przy pomocy parownicy SteaMaster!

Boisz się, że znów zniszczysz jedwabną koszulę czy sukienkę? Nie kupujesz już ubrań wykonanych z jedwabiu, bo nie wiesz, jak bezpiecznie je prasować? Z parownicą do ubrań zapomnisz o tym problemie! Jedwab to doskonały materiał i jeśli odpowiednio o niego zadbasz, posłuży Ci przez lata.

Szybko, łatwo i przyjemnie

Prasowanie żelazkiem parowym SteaMaster jest szybkie, łatwe i przyjemne. Wystarczy powiesić jedwabne ubranie na wbudowanym wieszaku steamera, przyłożyć dyszę do materiału i wykonywać ruchy z góry do dołu. Gorąca para rozprostuje włókna i sprawi, że ubranie będzie idealnie gładkie. Ponadto dzięki specjalnemu systemowi regulacji pary zapomnimy o przypaleniach czy nabłyszczeniach. Parownica jest wyjątkowo bezpiecznym urządzeniem dla Twojej garderoby. Jednak, aby jeszcze bardziej zadbać o jedwab, warto prasować go na lewej stronie. Najlepiej, gdy ubranie będzie jeszcze wilgotne.

Wszystkie rodzaje tkanin

Parownica do ubrań SteaMaster jest bezpieczna dla wszystkich rodzajów materiałów. Ozdobne koronki, falbanki czy plisy pozostają w nienaruszonym stanie, odzyskując swoją pierwotną świeżość i oczywiście gładkość.

Długie sukienki

Prasowanie długich sukienek na tradycyjnej desce jest bardzo niewygodne i uciążliwe. Dzięki stacjonarnej parownicy wygładzisz ją w pionie, gdy sukienka swobodnie wisi na wieszaku. W ten sposób unikniesz niepotrzebnych kantów i zagnieceń, które zostawia po sobie klasyczne żelazko. Dodatkowo oszczędzisz czas, nie rozstawiając całego sprzętu.

Jeszcze lepsza ochrona

By zapewnić jeszcze większą ochronę temu delikatnemu materiałowi, warto również zadbać o odpowiednie przechowywanie jedwabnych ubrań. Zdecydowanie nie można ich składać i układać na półkach. Powinny wisieć na wieszakach w szafie, a najlepiej w pokrowcu, tak, aby nie docierały do nich promienie słoneczne. Zapobiega to blaknięciu materiału i wydłuża jego żywotność.

Przekonaj się sam, jak bezpieczne jest prasowanie z parownicą SteaMaster. Wybierz swój model: https://www.steamaster.pl/produkty/.

Skomentuj ten wpis