Parownica do ubrań – jaką wybrać? Ranking steamerów

Często dostajemy od Was pytania, jaki model SteaMaster wybrać do prasowania w domu lub sklepie. Postanowiliśmy zatem przybliżyć Wam kilka modeli, które najlepiej sprawdzą się w różnych okolicznościach. Zapoznajcie się z rankingiem parownic, które odmienią Wasze domowe i zawodowe obowiązki nie do poznania!

  1. Parownica do ubrań EM-101

EM-101 to flagowy model prasowacza parowego SteaMaster, najczęściej wybierany przez naszych Klientów. Jego moc wynosi 1750 wat, a wyrzut pary około 40 gram na minutę. Temperatura pracy osiąga blisko 100 stopni.

Wszystkie nasze modele prasowaczy z tej serii, w tym także EM-101, są gotowe do pracy w ciągu zaledwie 45 sekund. 2,6-litrowy zbiornik na wodę zapewnia około 90 minut ciągłego prasowania. Model ten sprawdza się w prasowaniu między innymi syntetyków, bawełny, wiskozy, jedwabiu czy jeansu, ale odświeży także wełnę, kaszmir, polar, flausz czy zamsz. Ponadto zdezynfekujesz nim materiałowe powierzchnie w domu, na przykład kanapę czy zabawki Twojego dziecka.

Prasowacz EM-101

6. Parownica do ubrań EM-202

EM-202 to rozszerzona wersja modelu EM-101. Moc i wyrzut pary w obu tych steamerach są takie same. EM-202 ma jednak 3 dodatkowe zalety.

Pierwszą z nich jest miedziana – czyli bardziej wytrzymała – grzałka. Kiedy prasujemy często i dużo, zapewni ona mniejszą awaryjność sprzętu.

Drugą zaletę stanowi czterostopniowa regulacja mocy urządzenia. Często pytacie nas, czy regulacja mocy jest w ogóle potrzebna, czy rzeczywiście korzysta się z niej podczas prasowania. Otóż pozwala ona dopasować poziom wytwarzania pary do danego materiału. Jeśli na przykład prasujemy lekką bluzkę z wiskozy, to do jej wygładzenia możemy użyć pary o najmniejszej mocy. Materiał ten bardzo łatwo się prasuje! Jednak jeśli chcemy wyprostować grubsze, jeansowe spodnie, to zdecydowanie powinniśmy aktywować najwyższy poziom pary. Podsumowując, regulacja mocy pozwoli nam zaoszczędzić wodę przy materiałach, które nie wymagają zbyt wiele pary.

Ostatnią zaletą modelu EM-202 jest większy niż w modelu EM-101 zbiornik na wodę. Trzylitrowy pojemnik wystarczy bowiem na ponad 100 minut ciągłego prasowania.

Prasowacz EM-202

  1. Parownica do ubrań EM-303

EM-303 to z kolei udoskonalona wersja modelu EM-202. Jest najbardziej profesjonalnym sprzętem do domowego użytku. Co odróżnia go od opisanego wyżej wariantu? Moc sięgająca aż 2000 wat, wytwarzanie pary na poziomie około 50 gramów na minutę, pięciostopniowa regulacja mocy pary z elektronicznym wyświetlaczem oraz czujnik poziomu wody. Ten ostatni nie dopuści do przepalenia się urządzenia w momencie, gdy w zbiorniku skończy się woda. Model EM-303 sprawdzi się nie tylko przy prasowaniu wszystkich rodzajów materiałów, ale także przy wygładzaniu firanek, zasłon czy pościeli.

Prasowacz EM-303

  1. Parownica do ubrań BW-03

Parownica BW-03 to pierwsze w naszym zestawieniu urządzenie do użytku profesjonalnego. Prasowacz ten ułatwi pracę w każdym sklepie odzieżowym, pralni czy szwalni. Jednym słowem sprawdzi się wszędzie tam, gdzie prasować trzeba dużo i szybko. Moc 2600 wat daje urządzeniu ogromną przewagę nad produktami konkurencyjnymi.

Podobnie jak wcześniej opisane modele, parownica BW-03 jest gotowa do pracy w 45 sekund, a może wykonywać ją bez przerwy nawet przez 90 minut. Warto odnotować, że wyposażona jest w pojemnik na wodę o objętości aż 2,8 litra. Przekłada się to na jej funkcjonalność – nie wymaga ciągłego uzupełniania zapasu wody, dzięki czemu praca przebiega płynnie i wygodnie.

W tym modelu parownicy do ubrań nie zabrakło również cyfrowego wyświetlacza, na którym znajdziemy informacje na temat wszystkich najważniejszych parametrów urządzenia. Dzięki niemu dowiemy się dokładnie, kiedy prasowacz jest gotowy do użycia i kiedy mija maksymalny czas jego pracy. Ekran pozwoli Ci także wygodnie dostosować strumień pary do prasowanego materiału.

  1. Parownica do ubrań Jiffy J-2000M

Parownica Jiffy J-2000M to kolejny prasowacz do użytku domowego. Odznacza się jednak bardzo korzystnymi parametrami, które czynią z niego bezkonkurencyjny sprzęt na potrzeby codziennych obowiązków. Niewysoka – w porównaniu do wyżej opisanych modeli – moc urządzenia w zupełności wystarcza, aby przyspieszyć proces prasowania ubrań, wygładzania firanek i zasłon, ale też odświeżania innych tekstyliów znajdujących się w Twoim domu.

Parownica Jiffy J-2000M potrzebuje nieco więcej czasu, aby zacząć pracę. Po odczekaniu 2 minut możesz jednak używać jej nieprzerwanie przez 90 minut. Zbiornik na wodę o pojemności 2,8 litra zapewnia Ci komfort prasowania, eliminując potrzebę ciągłego uzupełniania jej zapasu.

Miedziana grzałka oraz aluminiowa dysza tej parownicy do ubrań to solidne elementy, wyróżniające Jiffy J-2000M spośród produktów konkurencji. Dzięki temu urządzenie sprawdzi się nie tylko w domu, ale także w niewielkich zakładach, gdzie prasowanie tkanin musi przebiegać szybko i skutecznie.

Warto wspomnieć także o zupełnie innej zalecie tego modelu – parownica Jiffy J-2000M cechuje się wyjątkowo atrakcyjnym designem, który bezbłędnie wpisze się w estetykę wnętrz retro. Projekt steamera nawiązuje do stylu lat 50., dzięki czemu urządzenie nie tylko ułatwi Ci pracę, ale stanie się również ozdobą Twojego mieszkania lub sklepu.

  1. Parownica do ubrań Jiffy J-2M

Parownica Jiffy J-2M to potężniejsza wersja wyżej opisanego modelu. Choć również dysponuje względnie niską mocą 1300 watów, a gotowość do pracy osiąga w 2 minuty, zyskuje znaczącą przewagę dzięki możliwości nieprzerwanego działania przez pełne 2 godziny. Pozwala na to między innymi imponująca pojemność zbiornika na wodę, sięgająca aż 3,8 litra!

Dzięki tak korzystnym parametrom błyskawicznie uporasz się z zalegającym prasowaniem w swoim domu. Parownica do ubrań Jiffy J-2M pomoże Ci również w salonie lub zakładzie, który prowadzisz. Możliwość ciągłej pracy przez 2 godziny to gwarancja uporania się ze stertami pomiętej odzieży, czekającej na rozwieszenie czy wydanie klientom.

Warto zauważyć, że długi czas pracy steamera przekłada się również na komfortowe wykorzystywanie urządzenia do czynności innych niż samo prasowanie. Z powodzeniem odświeżysz dzięki niemu rozmaite tkaniny znajdujące się w Twoim domu – od tapicerek mebli, przez materace, aż po zasłony i dywany. Wysoka temperatura pary wodnej wyeliminuje wszelkie drobnoustroje zalegające w materiałach, a także nieprzyjemne zapachy. Zastosowanie parownicy do tego typu zadań ułatwiają również takie elementy jak ergonomiczna aluminiowa dysza i obrotowe kółeczka steamera. Dzięki tym udogodnieniom bez problemu dotrzesz z gorącą parą wodną do nawet najtrudniej dostępnych miejsc w swoim domu.

  1. Parownica do ubrań Jiffy J-4000M

Parownica Jiffy J-4000M to bodaj najwydajniejsze urządzenie spośród wszystkich, które objął nasz ranking parownic do ubrań. Dysponuje mocą 1500 wat, a spora pojemność zbiornika na wodę umożliwia nieprzerwaną pracę przez pełne 120 minut. To jednak dopiero początek zalet tego sprzętu.

Imponująca moc steamera Jiffy J-4000M przekłada się na silny strumień pary, który pozwoli Ci wyprasować nawet najgrubsze i najbardziej wymagające tkaniny. To także gwarancja skutecznego odświeżania ciężkiej odzieży wierzchniej oraz warstwowych materiałów, których gęste włókna wymagają mocniejszego wyrzutu pary wodnej. Dostosowanie mocy ułatwi Ci płynna i intuicyjna regulacja strumienia pary.

Możesz zastanawiać się, czy w przypadku parownic do ubrań o tak wysokiej mocy nie dochodzi do przegrzania urządzenia. Spokojnie – steamer Jiffy J-4000M wyposażony jest we wszelkie niezbędne zabezpieczenia, które automatycznie go wyłączą, jeśli wykryją jakiekolwiek ryzyko. Wartą odnotowania częścią parownicy jest także element grzewczy wykonany z innowacyjnego tworzywa sztucznego. W przeciwieństwie do rozmaitych grzałek metalowych, nie grozi mu korozja. Całość zamknięta jest w solidnej, aluminiowej obudowie.

Parownice do ubrań SteaMaster

Do każdego z wyżej wymienionych modeli prasowaczy dołączone są: szczotka-nakładka do prasowania w kant oraz wieszak na spodnie. Pamiętaj, że do steamerów polecamy używanie tylko wody destylowanej. Możesz także skorzystać z naszych perfumowanych wód zapachowych dostępnych na: www.steamaster.pl/shop/perfumowana-woda-zapachowa.

Każda parownica SteaMaster umożliwia prasowanie zarówno w pionie, jak i w poziomie. Najprostsze rozwiązanie to rozwieszanie ubrań na dołączonym do zestawu wieszaku. Jeśli chcesz jednak wygładzić cięższy materiał bądź tkaninę o dużym rozmiarze, rozłóż ją w poziomie – wykorzystując do tego choćby powierzchnię deski do prasowania. Pamiętaj tylko, aby dysza urządzenia zawsze była skierowana w górę. W przeciwnym razie para wodna nie będzie prawidłowo wyrzucana, co odbije się na skuteczności procesu prasowania.

Warto również odnotować, że każde z opisanych przez nas urządzeń to parownica stojąca. Oznacza to, że nadaje się do użytku stacjonarnego, choć oczywiście długa dysza i obrotowe kółeczka umożliwiają wygodne manewrowanie. W naszym sklepie internetowym znajdziesz jednak także modele mobilne. Parownica ręczna to idealny wybór dla wszystkich tych, którzy zawsze chcą mieć pod ręką możliwość prasowania. Mini-steamery świetnie sprawdzają się podczas wyjazdów służbowych i innych podróży.

Jaka parownica do ubrań? Ranking SteaMaster

Wszystkie urządzenia, które znalazły się w naszym rankingu parownic do ubrań, zdecydowanie ułatwią Ci życie. Tańsze modele pozwolą Ci szybciej uporać się z prasowaniem w domu, a droższe – bardziej zaawansowane – przyspieszą organizację pracy w prowadzonym przez Ciebie sklepie lub warsztacie. Kwestia właściwego wyboru zależy więc wyłącznie od Twoich potrzeb.

Mamy nadzieję, że przybliżyliśmy Ci, czym różnią się powyższe modele SteaMaster i skąd biorą się różnice w ich cenach. Nie zawsze jest tak, że droższe jest lepsze, jednak w naszych prasowaczach parowych ta reguła faktycznie znajduje zastosowanie. Droższa parownica jest bardziej efektywna w prasowaniu i posiada dodatkowe funkcje, których brakuje w jej tańszych wariantach.

Zapoznaj się z asortymentem naszego sklepu internetowego i wybierz tę parownicę do ubrań, która najlepiej odpowie na Twoje codzienne potrzeby. Upewnij się, że została wyposażona w odpowiednio duży zbiornik na wodę, zweryfikuj moc wytwarzania pary oraz czas nagrzewania i osiągnięcia przez nią gotowości do pracy.

W razie pytań zawsze służymy pomocą. Napisz do nas!

Skomentuj ten wpis