Jaki model SteaMaster wybrać do prasowania w domu?

Często dostajemy od Was pytania, jaki model SteaMaster wybrać do prasowania w domu. Postanowiliśmy zatem przybliżyć Wam trzy modele, które najlepiej sprawdzą się w użytku domowym.

Prasowacz EM-101

EM-101 to flagowy model prasowacza parowego SteaMaster, najczęściej wybierany przez naszych Klientów. Jego moc wynosi 1750 Wat, a wyrzut pary około 40 gram na minutę. Temperatura pracy wynosi blisko 100 stopni. Każdy nasz model prasowacza, w tym także EM-101, jest gotowy do pracy w ciągu zaledwie 45 sekund. 2,6 litrowy zbiornik na wodę zapewnia około 90 minut ciągłego prasowania. Model ten sprawdza się do prasowania m.in. syntetyków, bawełny, wiskozy, jedwabiu czy jeansu, ale odświeży także wełnę, kaszmir, polar, flausz czy zamsz. Ponadto zdezynfekujesz nim materiałowe powierzchnie w domu, np. kanapę czy zabawki dziecka.

Prasowacz EM-101

Prasowacz EM-202

EM-202 to rozszerzona wersja modelu EM-101. Moc i wyrzut pary w obu tych steamerach są takie same. EM-202 ma jednak 3 dodatkowe zalety.

Pierwszą z nich jest miedziana, czyli bardziej wytrzymała, grzałka. Kiedy prasujemy często i dużo, zapewni ona mniejszą awaryjność sprzętu.

Drugą zaletą jest czterostopniowa regulacja mocy pary. Często pytacie nas, czy regulacja mocy pary jest w ogóle potrzebna, czy rzeczywiście korzysta się z niej podczas prasowania. Otóż regulacja mocy pozwala dopasować wyrzut pary do danego materiału. Jeśli na przykład prasujemy lekką bluzkę z wiskozy, to do jej wygładzenia możemy użyć najmniejszego stopnia pary. Materiał ten świetnie się prasuje! Jednak jeśli chcemy wyprostować grubsze, jeansowe spodnie, to zdecydowanie powinniśmy uruchomić najwyższy poziom pary. Podsumowując, regulacja mocy pary pozwoli nam zaoszczędzić wodę przy materiałach, które nie wymagają jej zbyt wiele.

Ostatnią zaletą modelu EM-202 jest większy niż w modelu EM-101 zbiornik na wodę. Trzylitrowy pojemnik wystarczy bowiem na ponad 100 minut ciągłego prasowania.

Prasowacz EM-202

Prasowacz EM-303

EM-303 to z kolei udoskonalona wersja modelu EM-202. Jest najbardziej profesjonalnym sprzętem do korzystania w domu. Co go odróżnia od modelu EM-202? Moc sięgająca aż 2000 Wat, wyrzut pary około 50 gramów na minutę, pięciostopniowa regulacja mocy pary z elektronicznym wyświetlaczem oraz czujnik poziomu wody. Ten ostatni nie dopuści do przepalenia się urządzenia w momencie, gdy w zbiorniku skończy się woda. Model EM-303 ten sprawdzi się nie tylko do prasowania wszystkich rodzajów materiałów, ale także do wygładzania firanek, zasłon czy pościeli.

Prasowacz EM-303

Do każdego z wyżej wymienionych modeli prasowaczy dołączone są: szczotka-nakładka do prasowania w kant oraz wieszak na spodnie. Pamiętaj, że do steamerów polecamy używanie tylko wody destylowanej. Możesz także skorzystać z naszych perfumowanych wód zapachowych dostępnych na: www.steamaster.pl/shop/perfumowana-woda-zapachowa.

Mamy nadzieję, że przybliżyliśmy Ci, czym różnią się powyższe modele i dlaczego wzrasta też ich cena. Nie zawsze tak jest, że droższe jest lepsze, jednak w naszych prasowaczach parowych ta reguła ma znaczenie. Droższy SteaMaster jest bardziej efektywny w prasowaniu oraz ma dodatkowe funkcje, które nie posiadają jego tańsze wersje.

W razie pytań, zawsze służymy pomocą. Napisz do nas.

SteaMaster Team

Skomentuj ten wpis